Çöple yaşamak kaderimiz değildir Ekoloji
5.8.2013 00:39:52

Harmandalı Halk Forumu’nun çağrısıyla bir araya gelen Harmandalılılar, “Kararlıyız ve en kısa sürede çöpü kaldırmak için her türlü yolu deneyeceğiz” eylem yaptı.

Harmandalı, Evka 5, İzkent, Egekent, Ulukent semtlerinde yaklaşık 150 bin kişiyi etkilediği düşünülen 21 yıllık çöp depolama alanının kullanımının sonuna gelinmesine rağmen yetkililerin adım atmakta gönülsüz kalmasına tepki gösterildi.

Harmandalı Halk Forumu’nun çağrısıyla Harmandalı Cumhuriyet Mahallesi muhtarlığı önünde bir araya gelen mahalleliler, Çanakkale yoluna kadar yaklaşık 500 metre yürüyen yüzlerce kişi Çanakkale kavşağını kısa bir süre trafiğe kapatarak basın açıklaması yaptılar.

Bu daha başlangıç…

Forum adına yapılan açıklamada Çöp Depolama Alanının kaldırılması için bu eylemin başlangıç olduğu, Bayram sonrası eylemlerini sıklaştırarak ilk olarak Çöp alanına giden yolu süresiz olarak trafiğe kapatacakları belirtildi.

Çöp alanının kullanım süresinin dolmasına rağmen kullanılmasının büyük bir tehlike arz ettiği aktarılan açıklamada “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, burada bir gece kalsın bakalım kokuya dayanabilecek mi? Artık bu işkence bitsin. Ne zamana kadar bu çileyi çekeceğiz" sorusu soruldu.

“Bunca zamandır seçimden seçime oy kaygısıyla kapımıza gelen yönetimler, elini taşın altına koymayan bakanlıklar artık halka kulak vermek zorundadırlar. Buna izin verenler, herkes suçludur” ifadelerinin yer aldığı “bu çöplük bizim kaderimiz değil. Artık temiz hava solumak istiyoruz. Çocuklarımızın sağlığıyla kimse oynayamaz. Kararlıyız ve en kısa sürede çöpü kaldırmak için her türlü yolu deneyeceğiz. Düzenli olarak eylemlerimiz devam edecek’’ sözleriyle sona ererken yol trafiğe açıldı.

0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Yorumlar...