Erdoğan İzmir’de protesto edildi Politika
3.8.2014 22:58:39

Erdoğan, İzmir’de Protesto Edildi

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için İzmir’de bir miting düzenleyen Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir'e gelişi, "Hırsıza Katile Gericiliğe Ses Çıkar” çağrısı ile protesto ile karşılandı. 

Halkevleri, ÖDP, KP ve HTKP’nin çağrısı ile Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde toplanan İzmirliler oturma eylemi yaparak alkış ıslık ve sloganlar ile Erdoğan'ın İzmir'e gelişini protesto ettiler. Eylem de sık sık "Hırsız Katil Erdoğan, Katil Polis Sokaklardan Defol, Ethem'in Katili AKP'nin Polisi, Hepimiz Ali'yiz Öldürmekle Bitmeyiz" sloganları attılar. Atılan sloganlar üzerine kitleyi çembere alan polis yasadışı slogan atmayın şeklinde anons yaptı.

Bu sırada TGB İzmir binasından "Hırsız Katil Erdoğan" yazılı bir pankart açan TGB'liler binalarından sloganlar atmaya başladı. Polis binaya girerek açılan pankartı apartmanın  TGB’nin alt dairesinin balkonundan bıçakla keserek indirdi. Binadan çıkan TGB’li 12 kişi gözaltına alındı.

Oturma eylemine devam eden grup, Recep Tayyip Erdoğan'ın mitinginin bitmesine yakın eylemlerini bitirdikleri ve dağılacaklarını söylemelerine rağmen Polis Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde ablukaya aldıkları İzmirlilerin çıkışına ve dağılmasına izin vermeyerek fiili bir gözaltı uygulaması gerçekleştirdi. Yapılan görüşmeler sonrasında grup, polis çemberi altında Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinden  ara sokakları kullanılarak Alsancak’tan ayrıldı.

 

0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Yorumlar...