HDP İzmir örgütünden teşekkür açıklaması Politika
11.8.2014 16:47:27

HDP İzmir Örgütünden Teşekkür Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Selahattin Demirtaş’ın aldığı oyları değerlendiren HDP İzmir il yönetimi “bu başarı sadece bu kampanyayı sürdüren gönüllülere değil, halklarımıza aittir” vurgusuyla teşekkür açıklaması yaptı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir il eş başkanları N. Dilek Bakış ve A. Cavit Uğur imzasıyla yapılan açıklamada, “Partimiz, daha yakın bir tarihte girdiğimiz yerel seçimlerdeki aldığı desteğin iki katını bu seçimlerde elde etmiştir. Oyumuz 99.260 dan 188.099’a yükselerek ikiye katlanmıştır. İmkânlar açısından mukayese bile edilmeyecek bir seçim yarışında bu başarı sadece bu kampanyayı sürdüren gönüllülere değil, halklarımıza aittir” denildi.

Halkların, tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de Selahattin Demirtaş’ın ‘Yeni Yaşam Çağrısı’nı görünür kıldığını ona attıkları her bir oy ile bu çağrının yaygınlaşmasına katkı sağladığına işaret eden N. Dilek Bakış ve A. Cavit Uğur, “Tayyip Erdoğan’ın ve onun rejiminin ülkeyi içine sokmaya çalıştığı tekçi, ırkçı, asimilasyoncu, mezhepçi, cinsiyetçi, taşeroncu siyasetine karşı; eşitlikçi ve özgürlükçü, adil bir yaşam çağrısına verilen bu destek yeni bir geleceği hep birlikte kurmanın imkânlarını yaratmış, halklarımıza, partimize büyük bir umut vermiştir” dediler.

Ezilenlerin Seçeneği Büyüyor

Açıklamada, “Teşekkür ediyoruz çünkü; hiç elimizi değdiremediğimiz ama çağrımızı duyan halklarımız bu sese sandıkta cevap vermiştir. Teşekkür ediyoruz çünkü; Tayyip Erdoğan’ın devlet ve sermayenin sonsuz destek ve nimetlerine karşı, halkın miktarı küçük ama anlamı büyük bir özverisi ile imece ve ortak bir çalışma ile bu kampanyayı elden ele, kulaktan kulağa, omuzdan omuza taşıyarak İzmir’in her hanesine her köşesine taşıdınız. Teşekkür ediyoruz çünkü; sözde ana muhalefetin halklarımızın taleplerini yok sayarak aslına karşı suretini seçenek olarak dayatmasına karşı ders verdiniz” ifadeleri yer aldı.

Kınık’ın madenci köyü Elmadere’nin sesini Karataş’a, oradan Ödemişe, oradan Deliktaş köyüne; Alevinin sesini Sünni’ye, Kürdün sesini Örnekköy’deki Roman’a, Alsancak’ta LGBTİ bireylerine taşınmasına imkan veren halka teşekkür edilen açıklama “Ezilenlerin seçeneği büyüyor. Bu daha başlangıç, mücadeleye devam” vurgusuyla sona erdi.

0
Yorumlar...